Sharing is caring. Skaitiniai ir žiūriniai #1

February 8, 2011 § Leave a comment

WikiFreindsŠįkart pagailėsiu jūsų dėmesio ir nesitaškysiu savo asmeninėmis įžvalgomis užleisdamas vietą protingesniems ir gudresniems už mane. Šiame linkų sąrašiuke atiduodu duoklę toms interneto gerybėms, kurios pastarąjį mėnesį dirgino mano smalsumo receptorius.

RIMTA

  • Viena didžiausių mano aistrų turbūt yra istorijos. Ir ne tik tos, kurios surašytos istorijos vadovėliuose, bet visos išlendančios netikėtose vietose – iš blogų, facebooko albumų, grafičių ant sienų, dainų, televizijos, vikipedijos straipsnių ir pan. Jeigu tikėti Brian’u Boyd’u,  mūsų smegenys jau taip pagamintos, kad lengviausiai informaciją suprantame nuoseklaus pasakojimo pavidalu. Apie istoriją kaip žaidimą ir naujovišką apsakymo mediumą šitame ganėtinai sename, bet puikiame blogo įraše apie We Tell Stories.
  • Matthew Sheret pasakoja apie istorinius įvykius perteiktus gero pasakojimo forma ir kaip internetai ir šiuolaikinės technologijos leidžia mums įsijausti į keliautojo laiku rolę, prieinant prie daugybės įdomybių pirminių šaltinių. Nota bene: blogo įrašą skaityti daug lengviau žinant ir esant mačius Doctor Who.
  • Tęsiant mintį apie istorijas – štai labai geras interviu su vienu geriausiu visų laikų storytelleriu (istorijų pasakotojas tiesiog neskamba taip gerai) Francis Ford Coppola.
  • Nors po pasaulį dundantis WikiLeaks griaustinis jau šiek tiek aprimo, turbūt iki kitos krūvelės jautrios informacijos iš purvinų Šveicarijos bankų, įžvalgus straipsnis The Blast Shack mandig vis dar labai aktualus. Apie simbolinius viso furoro aspektus ir kodėl Julian Assange personifikuoja internetą.
  • Šalia WikiLeaks nūdienos laikraščių puslapiuose figūruoja Twitteris ir tariamai jo indikuoti neramumai Irane, Tunise ar Egipte. Pasaulinis blogingo žvaigždūnas Cory Doctorow išsamiai analizuoja, ką interneto aktivizmas reiškia mūsų visuomenėse.

ĮDOMU

  • Viena geriausių mano matytų TED prezentacijų apie tai, kodėl sunku kurti šokiruojantį meną Jackass amžiuje ir ką daryti menininkui norinčiam supurtyti sistemą. Viva la Monochrome!
  • Šiek tiek apie 21-ojo amžiaus archeologiją ir Google Earth indėlį į tai.
  • Ian Bogost – kompiuterinių žaidimų dizaineris, teoretikas ir kritikas ne taip jau seniai sukūrė Clow Clicker – parodiją idiotiškai kompulsyvių facebookinių žaidimų (a.k.a. Farmville). Parodija sulaukė dėmėsio ir nuo šiol galima savo cowclickinimo poreikius patenkinti ir kitose internetinėse platformose. Genialu.
  • Wired žurnalo skaitalas apie tai, kaip gudrūs mokslo vyrai sugeba laužyti ne tik blackjack sistemas kazino, bet ir išlošti momentinių loterijų bilietuose.
  • Keista liga, apie kurią turbūt niekad negirdėjote. Prozopagnozija arba veidų aklumas.

SMAGU

Tagged: , , , , , , , , , , , , ,

Vieta jūsų reklamai

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

What’s this?

You are currently reading Sharing is caring. Skaitiniai ir žiūriniai #1 at Balandžiai teroristai.

meta

%d bloggers like this: